If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...

Izrael

piątek, 12 marca 2010

Do poczytania na sobotę - Eward Luttwak w nowym FOREIGN POLICY o wadach i zaletach nalotów bombowych we współczesnych konfliktach.

Jedna z ciekawych danych z tekstu - w 2008 r. z Gazy na Izrael spadło 3 tys. 278 pocisków i rakiet. W 2009 roku - zaledwie 248. W 2009 roku nie było też w Izraelu ani jednego samobójczego zamachu terrorystycznego. Wow.

20:08, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (9) »
niedziela, 05 lipca 2009

Michael Oren jest fantastycznym izraelskim historykiem, który właśnie został nowym ambasadorem Izraela w USA. Jeffrey Goldberg jest znanym amerykańskim blogerem żydowskiego pochodzenia, który prowadzi świetny blog poświęcony głównie polityce amerykańskiej i izraelskiej. Obaj panowie spotkali się niedawno na Aspen Ideas Festival, gdzie Goldberg pyta Orena o sens bycia Żydem. Oren, wybitny umysł, odpowiadał arcyciekawie i bardzo błyskotliwie (posłuchajcie np. dlaczego Oren zachęca Żydów, by z USA przenieśli się do Izraela). Oto fragment tego wywiadu:

18:40, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 06 kwietnia 2009

Ultraortodoksyjna izraelska gazeta YATED NEEMAN doskonała sztuki, z której dumni byliby redaktorzy sowieckiej Prawdy z lat 30. Otóż wymazali z oficjalnego zdjęcia nowego izraelskiego rządu obie kobiety ministrów i zastąpili ich innymi panami.

Oczywiście różnica z ZSRR jest taka, że owa gazeta zrobiła to z powodów nie politycznych, lecz religijnych. No i nie jest to Prawda, lecz niszowe pismo dla ortodoksów.

Oto zdjęcia (na górze prawdziwe, na dole retuszowane):

0

Fot. AP

17:38, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (6) »
piątek, 30 stycznia 2009

W izraelskiej kampanii wyborczej malutka partyjka zwolenników zalegalizowania marihuany zjednoczyła się z partią ofiar Holocaustu. Zamiast komentarza polecam najdziwniejszą reklamę polityczną, jaką w życiu widzieliście:

09:18, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (9) »
środa, 31 grudnia 2008

Rzecznik armii izraelskiej zaczął umieszczać na YouTube filmy z izraelskich operacji w Strefie Gazy. Oto jeden z nich, z wczorajszego ataku bombowego na siedzibę Hamasu w Gazie:

Więcej filmów można obejrzeć tutaj.

00:10, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (10) »
piątek, 13 czerwca 2008

...na później. Ale to reklama i to izraelska! To reklamówka stacji telewizyjnej, która reklamuje ostatni odcinek sezonu jakieś serialu. No i w reklamówce Ahmadineżad (czyli aktor grający Ahmadineżada) ogłasza, że Iran ma bombę i za chwilę zniszczy Izrael. Na co tłum najpierw okrzykami, a potem tańcem i śpiewami prosi prezydenta, by odłożył zniszczenie Izraela przynajmniej do czasu, jak ów ostatni ocinek serialu zostanie nadany.

Ocenę dobrego smaku tej reklamy pozostawiam wam :)

15:13, bartosz.weglarczyk , Izrael
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email