If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...

Muzyka

piątek, 05 marca 2010

Hendrix nigdy nie zagrał w Glastonbury. Ale teraz reżyser Julian Temple postanowił nadrobić to potworne zaniedbanie. Oto teledysk, na którym Jimmy jednak gra w Glastonbury. Potraficie znaleźć Kate Moss?

11:39, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (6) »
sobota, 31 października 2009

To naprawdę niezwykły duet. Obok Borisa Blanka siłą napędową Yello - największej gwiazdy muzycznej pochodzącej ze Szwajcarii - jest Dieter Meier, czyli znany biznesmen, właściciel wielu firm, zawaodowy gracz w pokera oraz reprezentant Szwajcarii w golfa.

Yello zabłysnęło w latach 80., kiedy przeżywało szczyt swej sławy. Potem nadeszły chude lata 90. i Yello spadło do drugiej ligi. Teraz zespół wraca płytą Touch. Muzycy nie wykonali jakieś rewolty i fani Yello poznają swój zespół natychmiast. Ale jednak słychać tu bardzo wyraźne wpływy modern jazzu i muzyki klubowej ostatniej dekady. Mnie płyta bardzo przypadła go gustu.

Oto mój ulubiony kawałek z płyty - TILL TOMORROW:

08:57, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (3) »
środa, 21 października 2009

YouTube pokaże na żywo koncert U2 w Kalifornii. To pierwszy taki eksperyment. Jeśli się powiedzie, jestem przekonany, że wiele zespołów zdecyduje się na takie przedsięwzięcie. Początek koncertu w poniedziałek nad ranem czasu polskiego o 5.30 rano niestety:

10:13, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (4) »
niedziela, 18 października 2009

Jeszcze jest w Polsce nieznany. W UK i we Francji (!) staje się już powoli gwiazdą. Odkrył go Peter Gabriel i w muzyce Winstona słychać fascynację tym właśnie muzykiem. To taki nowoczesny blues z domieszką popu. Piękny tekst, piękny teledysk. Pierwsza płyta Winstona nosi tytuł HOBO. Ciężko ją oczywiście znaleźć w Polsce, polecam brytyjski Amazon.

Miłej niedzieli :)

07:56, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (9) »
piątek, 16 października 2009

Aż trudno uwierzyć, że to debiutancka płyta. Saskofonista z Wroclawia Sławek Dudar założył kwartet, nagrał płytę BRAND NEW WORLD i ja mam tylko jedno pytanie do pana Sławka i jego zespołu: gdzie wyście do tej pory byli?! Gdzie jest druga, trzecia, czwarta i kolejne płyty?!

Młody, energiczny, bardzo mądry jazz. Kwartet pewnie niedługo wsiąknie w Nowy Jork i tyle go będziemy mieli w Polsce. Póki co mamy jednak przewagę nad stolicą jazzu - płyty Dudar Quartet możemy posłuchać już teraz. Poniżej kawałek tytułowego, najładniejszego kawałka z płyty:


SŁAWEK DUDAR QUARTET- BRAND NEW WORLD

SLAWEK DUDAR QUARTET | Teledyski w MySpace

13:04, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (1) »
niedziela, 06 września 2009

No to się zaczęło. Dostaję więcej maili na temat mojej listy niż na temat tarczy antyrakietowej i PiS-u razem wziętych. I od razu wiadomo, co w Was budzi najwięcej emocji :)

Więc dwie uwagi. Tak, nowa płyta Beyonce jest śliczna. Moja ulubiona z niej piosenka to HALO, której słuchałem tego lata bardzo często:

Uwaga druga - ta lista zawiera tylko w miarę nowe piosenki. Ale tak, odkryłem w czasie tego lata, że bardzo, bardzo lubię także kilka starszych piosenek. Z jakiegoś niejasnego powodu wcześniej te piosenki do mnie nie docierały, a teraz trafiły mnie prosto w serce :) Przykład? Proszę bardzo:

Aha, była jeszcze prośba o przewidywania na jesień. Zamówione, dostarczone: bardzo czekam na nową płytę Jet. Czekam też na występ U2 w premierowym odcinku SATURDAY NIGHT LIVE, podobno mają zagrać coś nowego.

09:58, bartosz.weglarczyk , Muzyka
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email