If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...

Media

środa, 06 stycznia 2010

Dopiero dziś miałem okazję obejrzeć Krzysztofa Ziemca prowadzącego Wiadomości TVP. I chcę tylko powiedzieć, że bardzo, bardzo się cieszę. Krzysiek wygląda doskonale, prowadzi jak zawsze bardzo profesjonalnie. Trzymaj się Krzysztofie i wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

19:34, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (2) »
środa, 16 grudnia 2009

Ludzie, którzy muszą koniecznie co pewien czas dla własnego zdrowia psychicznego przywalić GW, dzielą się na dwie klasy. Jedni - jak pewien zbyt wolno jego zdaniem awansujący w GW redaktor działu gospodarczego - to byli pracownicy GW, którzy z różnych powodów odeszli z GW i przed nowymi kolegami z pracy muszą stale udowadniać, że w GW pracowali całkowicie przypadkiem.

Jest i druga klasa. To ci, którzy bardzo chętnie piszą o GW, o tym co dzieje się w jej środku, nie mając o tym pojęcia. Nie mają w GW przyjaciół, nigdy tu nie pracowali, nie znają redakcji i najczęściej przenoszą na GW własne widzenie świata i własne doświadczenia z pracy. Do tej grupy należy m.in. Igor Zalewski.

Dziś w POLSCE Zalewski pisząc o sprawie Piesiewicza (w najlepszym stylu dawnego Dziennika -- na dwie nóżki, żeby nikogo nie urazić i wszystkim się przypodobać) oczywiście musi podczepić także taki właśnie ważny dla zdrowia atak na GW i pisze tak:

Medialny establishment z "Gazetą Wyborczą" w awangardzie rwie sobie włosy z głowy, ale gdyby miał niezbite dowody, że Jarosław Kaczyński pasjami śledzi w internecie strony pornograficzne, sącząc piwo, bez mrugnięcia okiem obnażyłby jego obłudę. Choć to przecież prywatna sprawa każdego z nas, co robi przed swoim laptopem.

Ja znam GW od 20 lat i wiem, że gdybyśmy mieli taką informację, to nawet nikt by nie zaproponował, żeby ją wydrukować. Ale Zalewski wie lepiej, a jego czytelnicy nielubiący GW nie zastanowią się ani przez chwilę, że argument w stylu ”opieprzam kogoś, kogo nie lubię za to, co wydaje mi się, że by zrobił w sytuacji, która teoretycznie może się zdarzyć” jest po prostu idiotyzmem.

A przy okazji - kiedy dziennikarz wchodzi do medialnego establishmentu? Bardzo chciałbym kiedyś usłyszeć definicję, bo zdaniem krytyków GW establishmentem jest każdy, kogo oni nie lubią i nikt, kogo lubią.

I skoro już jest to notka o komentatorach kochających własny talent, to jeszcze słowo o pośle Karolu Karskim, moim ukochanym specjaliście od polityki zagranicznej. Dziś w Rzepie jest duży artykuł o tym, że MSZ nie przesyła tajnych depesz od ambasadorów do innych instytucji. Rzepa powołując się na wewnętrzne pismo MSZ twierdzi, że Sikorski uważa, że depesze nie zawsze odzwieciedlają stanowisko MSZ, lecz jedynie poszczególnych placówek. Zdaniem Karskiego:

To dowód na to, że minister Sikorski nie ufa ambasadorom RP. Stwierdzenie, że informacja od ambasadora jest niemiarodajna, dezawuuje przecież rolę polskiego przedstawiciela w danym kraju.

Karski ma rację. Problem w tym, że żaden minister nigdy nie ufa wszystkim ambasadorom. Część z nich jest powołana przez inne rządy, czasem są to ludzie w ogóle nie ukrywający swoich przekonań politycznych. Lech Kaczyński też nie ufa wielu ambasadorom i nie ukrywa tego. Z niektórymi odmawia spotkania się podczas wizyty w kraju, gdzie urzędują.

To ktoś, kto przekazuje te informacje mediom (ciekawe kto to?) dezawuuje rolę polskiego ambasdora. Poseł Karski, który był przecież wiceministrem spraw zagranicznych, powinien wiedzieć, że w dyplomacji zawsze lepiej milczeć, niż podgrzewać atmosferę. Powinien, ale nie wie.

11:11, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (24) »
piątek, 13 listopada 2009

To koniec pewnej ery w CNN. Lou Dobbs postanowił zrezygnować z pracy w stacji, a prezes CNN zwolnił do bez mrugnięcia okiem z kontraktu.

Pamiętam Dobbsa sprzed wielu lat - był takim CNN-owskim Moszem. Prosto i jasno tłumaczył, co dzieje się w amerykańskiej gospodarce. Lubiłem jego program, bo rozumiałem, co do mnie mówi. Jednak kilka lat temu zaczęło coś się z nim dziać złego - nie wiem, czy to kryzys wieku średniego, czy coś innego.

Ale Dobbs zaczął razić coraz ostrzejszymi teoriami spiskowymi. Zaczął opowiadać banialuki o tym, że imigranci szerzą w USA choroby i że niszczą ten kraj. Przyłączył się do grona chorych z nienawiści krytyków Obamy - mówił np., że on nie wie, czy Obama urodził się w USA, czy nie (czytaj - no na pewno się nie urodził). Rosła mu oglądalność, ale jego show zaczął coraz bardziej przypominać wynurzenia pacjenta psychiatryka.

Stał się najbardziej kontrowersyjną postacią CNN. Szkoda, bo kiedyś warto go było słuchać. Nie zamierza rezygnować z wygłaszania swych głupich tez, co oznacza, że zapewne zostanie politykiem. Kongresman Lou Dobbs :) Będzie się działo.

08:23, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 02 listopada 2009

PiS wrócił już na dobre do Jedynki TVP. Wiadomości TVP lecą już równiutko programem wyborczym PiS-u i Lecha Kaczyńskiego. Dziś przekroczyli następną granicę. Bardzo mnie to cieszy i zaraz wytłumaczę dlaczego.

 Wiadomości zrobiły dziś duży materiał o polskim geju, który znalazł metodę obejścia prawa tak, by zaadoptować dziecko. Historia przetoczyła się dziś od rana przez wszystkie media, jest absolutnie zrozumiałe, że Wiadomości się nią zainteresowały. Mnie jednak zaszokował komentarz nowej gwiazdy ze stajni TVP, Marcina Wikło, do własnego materiału:

Żeby powstało nowe życie, potrzebni są rodzice - kobieta i mężczyzna. To naturalne. A zatem oddanie tego nowego życia pod opiekę dwóm wujkom albo dwóm ciociom to krok wbrew naturze.

To fascynujący komentarz. Bo jeśli zgodne z naturą jest tylko, zdaniem redaktora Wikło, oddawanie nowego życia kobiecie i mężczyźnie, to rozumiem, że Wiadomości TVP są przeciwne również in vitro, a także wychowywaniu dzieci przez samotnego rodzica.

Ale mniejsza o ideologiczne zacietrzewienie młodego, ale z pewnością mającego przed sobą świetlaną karierę (do zmiany prezesa TVP) reportera. Pal licho, że komentarz idealne jest zbieżny z linią PiS. Ciekawsze jest, jak TVP odważnie opowiada się za jedną stroną w debacie, która się w Polsce toczy - czy tego chcą politycy PiS czy nie.

TVP jest telewizją publiczną i w sporach światopoglądowych powinna zachować neutralność. Bo powstaje za pieniędze zarówno ”naturalnych”, jak i gejów, samotnych rodziców i wszelkich innych ludzi płacących podatki i abonament.

Teraz o tym dlaczego mnie to cieszy. Otóż cieszy mnie to, bo wiem, że prędzej czy później ktoś inny będzie rządził TVP. Prędzej czy później będzie to lewica. Prędzej czy później ktoś w Wiadomościach TVP skomentuje podobny materiał słowami, że np. chodzenie na msze święte jest wbrew naturze. I wtedy nikt nie będzie mógł mówić, że TVP łamie standardy. Nie można bowiem łamać czegoś, czego się nie ma.

20:15, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (20) »
piątek, 18 września 2009

Brukowce regularnie drukują idiotyzmy. W końcu od tego są. Głupie gazety dla głupich ludzi. Póki jednak brukowce szukają wieloryba w Wiśle, to wszyscy się bawimy i jest ok. Regularnie brukowce przypominają nam jednak, że są przede wszystkim skrajnie niebezpieczne. Dzisiejszy FAKT to np. połączenie ignorancji i populizmuw najgorszym wydaniu LPR i Samoobrony.

Ta gazeta już parę razy miała kretyńskie okładki (np. otwarcie pro-PiS-owską okładkę przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu), dziś moim zdaniem bije kolejny rekord skrajnego idiotyzmu, skrajnie niebezpieczny, bo niestety są ludzie (nawet wśród pracowników FAKT-u) który wierzą, że to jest gazeta, a więc coś wiarygodnego:

08:57, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (28) »
piątek, 04 września 2009

Reklama ekologiczna WWF odwołująca się do ataków 11 wrzesnia obiegła polskie media (ale już po tym blogu). Wczoraj wieczorem w TVN24 pani z WWF zapewniała, że to nie ich reklama. Że WWF nigdy by sobie na taką głupotę nie pozwolił. Ale pozwolił. Głupcy z WWF Brazylia oraz z tamtejszego oddziału agencji DDB.

DDB Brasil opublikowało dziś oświadczenie, w którym agencja i WWF biorą na siebie odpowiedzialność za tę reklamę:

 

08:46, bartosz.weglarczyk , Media
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email