If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...
Blog > Komentarze do wpisu

Jak rozpoznać Izraelczyka

Szef dubajskiej policji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zapowiedział, że służby imigracyjne w jego mieście od teraz będą rozpoznawać i zatrzymywać na granicy Izraelczyków nawet jeśli posługiwać się będą innym paszportem.

To oczywiście reakcja na niedawne zabójstwo działacza Hamasu w tym mieście, zabitego być może przez grupę agentów Mossadu posługujących się podrobionymi paszportami kilku krajów europejskich oraz Australii.

Gen. Dahi Chalfan al-Tamim powiedział na konferencji prasowej, że do tej pory władze ZEA wpuszczały do tej pory do kraju Izraelczyków, jeśli wjeżdżali na paszporcie innego kraju (bo Izraelczykom nie wolno w ogóle wjeżdżać do ZEA, pozostaje tajemnicą, jak do tej pory sużby ZEA wiedziały, że człowiek wjeżdżający np. na paszporcie polskim lub chilijskim ma drugie, izraelskie obywatelstwo). Ale od teraz jeśli oficer służby emigracyjnej będzie podejrzewał, że przylatujący do Dubaju Japończyk (na przykład) jest jednocześnie Izraelczykiem, to go nie wpuści.

- Nie mamy problemu z rozpoznaniem Izraelczyków po ich twarzach i wymowie - powiedział generał dziennikarzom na pytanie, jak ma zamiar wprowadzić zakaz w życie. Muszę przyznać, że ja też nie mam problemu z rozpoznaniem antysemity. Po tym, co mówi.

Trudno bowiem o bardziej otwarty przykład antysemityzmu. No bo jak służby ZEA rozpoznają, kto jest Izraelczykiem? Po pejsach? Oczywiście - jak ktoś będzie wyglądał na Żyda, to nie wjedzie. Nie ma innej możliwości wprowadzenia w życie decyzji generała Dahi.

Jeśli nie zostanie wpuszczony do ZEA jakiś Polak, bo będzie wyglądał na Izraelczyka (czytaj - na Żyda), to mam nadzieję, że Polska odwdzięczy się zakazem wpuszczania do Polski wszystkich Kenijczyków, Chińczyków i Amerykanów, którzy będą wyglądali jednocześnie na obywateli ZEA - czytaj każdego człowieka wyglądającego na Araba.

PS oczywiście kpię z tym zakazem, ale muszę przyznać, że takie idiotyzmy przedstawiane oficjalnie przez wysokiej rangi urzędnika ZEA wiele mówią o środowisku, z którego gen. Dahi się wywodzi.

poniedziałek, 08 marca 2010, bartosz.weglarczyk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/03/08 21:09:57
Tak to jest jak niektorzy chca byc bardziej swieci od Mahometa.
A swoja droga ciekaw jestem czy sie odezwa i w jakim tonie forumowi krzykacze antyzydowscy. No i czy Obama powinien interweniowac w imie pokoju na Bliskim Wschodzie?
-
2010/03/08 21:15:04
To mi przypomniało piękną historię z lat minionych. Kolega wjeżdżał do USSR, nie pamiętam którędy ale w każdym razie nie prosto z Polski, nie wiem czy nie z Finlandii czasem, do Leningradu. W każdym razie w długiej kolejce na granicy było sporo różnych narodowości. Przed nim był Norweg. Problem w tym że czarnoskóry. Ruski celnik gapił się to w paszport to w gościa, gapił, po czym stwierdził do kolegi "nie podobny do Norwega" no i go nie wpuścił. Widać analiza organoleptyczna pochodzenia ma wśród celników długą historię.
-
2010/03/09 08:43:59
Święta racja: ważny jest papier, nie człowiek!
-
2010/03/09 10:25:18
bo wiesz ze sam bys nie zostal wpuszczony :)
-
2010/03/09 12:26:17
To jest "racial profiling", nie antysemityzm. Nie dajmy się zwariować.

Podobne techniki wprowadza UK, całkiem otwarcie. Osoby wyglądające "w pewien sposób" będą prześwietlane częściej, niż np. Izraelczycy z polskim paszportem.
-
2010/03/09 12:31:35
@LMBLMB: to nie jest racial profiling. RP jest wtedy, gdy uważasz, że pewna grupa społeczna lub pewna grupa ludzi jakoś wyróżnionych jest bardziej skłonna do popełnienia jakiegoś rodzaju przestępstwa. To, co robi Dubaj, jest czystym rasizmem w nazistowskim stylu. To zakładanie z góry, że pewna grupa narodowościowa po pierwsze nie ma prawa wstępu na pewien obszar, a po drugie - że tę grupę narodowościową łatwo odróżnić. Jak? Naziści próbowali mierzyć rozmiar czaszki. W przypadku Żydów takie postępowanie nazywa się antysemityzmem.
-
2010/03/09 14:11:29
W połowie IX w.n.e. ówczesny kalif - niejaki al-Mutawakkil, który oprócz liczby kobiet w swoim haremie wsławił się jedynie szeregiem antychrześcijańskich i antyżydowskich rozporządzeń, wydał rozporządzenie nakazujące Żydom noszenie odpowiedniego stroju umożliwiającego odróżnienie ich od reszty poddanych.
Zapewne więc generał odniesie się do tego rozporządzenia i będzie Żydów odróżniał na podstawie stroju. :-)

Fascynująca jest myśl, że nakaz odrębnego ubioru dla Żydów to też wkład ponoć tradycyjnie tolerancyjnej kultury arabskiej w ,,dziedzictwo'' europejskie...
-
katasia_k
2010/03/09 15:02:31
lmblmb słusznie zauważył, że współczesne prześladowanie Arabów w krajach Europy (zakaz budowy minaretów, propozycja zakazu noszenia burki we Francji) coraz bardziej przypomina prześladowanie Żydów w tych samych państwach w Średniowieczu
-
2010/03/09 15:20:00
@KATASIA: eee, bez przesady. O ile zgadzam się, że zakaz budowy minaretów jest głupi, o tyle zakaz noszenia burki dla mnie nie stanowi problemu. Nie porównywałbym tego np. z zakazem posiadania ziemi przez Żydów. To jednak kompletnie nie to samo.
-
2010/03/09 15:47:29
@katasia:

we współczesnej Europie:
1. nie ma administracyjnego pakowania Arabów do gett
2. mają takie same prawa wyborcze jak inni obywatele
3. nie ma eksterminacji Arabów - przypomnę, że np. w Hiszpanii pod koniec XV w. eksterminacji podległo 15% populacji tego kraju bo byli Żydami lub żydami. W Polsce pierwsze pogromy były np. już w czasach ostatnich Piastów.
4. Żydzi w dawnej Europie nie domagali się np. nakazu nauczania judaizmu w szkołach katolickiej z jednoczesnym zakazem nauczania religii chrześcijańskich w swoich szkołach (aktualnie w Belgii muzułmanie domagają sie nauczania islamu w szkołach katolickich, ale nie życzą sobie, by w ich szkołach nauczano chrześcijaństwa)
itd.

Porównanie pod którym się podpisujesz to porównywanie co najwyżej lekkiego kataru z ostatnim stadium ropnego zapalenia płuc.
BTW też uważam, że zakaz budowy minaretów jest głupi.
-
2010/03/09 16:28:59
to jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, może być podszyte rasizmem, lub antysemityzmem, ale przede wszystkim jest powodowane tym że izraelscy agenci jeżdżą po świecie i zabijają ludzi. To swoją drogą ładny argument na propozycje akcesji Izraela do UE -u nas nawet sąd nie może wydać wyroku smierci, w Izraelu wydają je urzędnicy.
Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest dość powszechne na Bliskim Wschodzie-nawet najbardziej cywilizowany kraj regionu, jakim jest Izrael, stosuje odpowiedzialnośc zbiorową wobec Palestyńczyków. Znów: mur, kontrole, wybiórcze przepuszczanie lub zgoła izolacja mogą być podszyte rasizmem, ale raczej są powodowane poprostu działalnością terrorystyczną niektórych Palestyńczyków.
Zarowno działania ZEA jak i Izraela są głupie, ale nie stosujmy moralności Kalego. Random checks na zachodnich lotniskach też mogłyby być podciągnięte pod rasizm. Chyba że te pojęcia inaczej rozumiemy
-
2010/03/09 17:02:36
@VILLAIN: czyli rozumiem, że ponieważ Palestyńczycy podkładają bomby, to też nie należy ich wpuszczać do UE. Ponieważ Saudyjczycy zrobili 9/11, to nie wpuszczajmy Saudyjczyków. A ponieważ Brytyjczycy zrobili atak na metro w 2005, więc nie wpuszczajmy do Polski Brytyjczyków. Gratuluję logiki. A jeśli porównujesz random checks na lotniskach na Zachodzie z decyzją szefa policji w Dubaju, że będzie wyłapywał i wyrzucał z tłumu przylatujących ludzi wyglądających na Izraelczyków, to rzeczywiście parę pojęć rozumiemy całkowicie inaczej.
-
2010/03/09 17:08:06
@VILLAIN: poza tym ZEA i wiele innych krajów arabskich już nie wpuszczają Izraelczyków, czyli osób z izraelskim paszportem. To, co zrobił szef policji, to zinstytucjonalizowanie antysemityzmu, bo teraz urzędnicy ZEA będą SIĘ DOMYŚLAĆ, kto jest Izraelczykiem (czytaj Żydem, bo raczej nie sądzę, by izraelscy Arabowie mieli problem w ZEA) i takie osoby będą wyrzucać. To jest usankcjonowany antysemityzm, jak w III Rzeszy.
-
2010/03/09 17:17:52
@bartosz.weglarczyk
"czyli rozumiem, że ponieważ Palestyńczycy podkładają bomby, to też nie należy ich wpuszczać do UE"

źle rozumiesz. Napisałem wyraźnie że oba działania są głupie, o tu:
"Zarowno działania ZEA jak i Izraela są głupie"

Poprostu nie pachnie mi to antysemityzmem, a raczej czymś w rodzaju retorsji: skoro Izraelczycy pod fałszywymi paszportami przyjeżdżają i zabijają, to my ich nie wpuścimy. Again: to głupie, ale nie powodowane rasizmem jako takim.
My na zachodzie stosujemy te zasady jako prewencję -tez mi się to nie podoba, jest to wg mnie bardzo bliskie rasizmu w tym sensie że identyfikuje ludzi wg rasy -ale wiem że nie jest podytkowane czystej wody rasizmem tylko strachem i doswiadczeniem.

Można by powiedzieć tak: gdyby Arabowie nie stosowali terroryzmu, nie mieliby problemów na naszych lotniskach. I gdyby agenci Mossadu nie zabili w ZEA, nie byłoby sprawy.
I znów: gdyby nie wojny bliskowschodnie, nie byłoby zakazów dla obywateli Izraela. To nie antysemityzm, tylko filozofia konfliktu
-
2010/03/09 17:19:40
"to jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, może być podszyte rasizmem, lub antysemityzmem, ale przede wszystkim jest powodowane tym że izraelscy agenci jeżdżą po świecie i zabijają ludzi"

Jakos nie jestem zaskoczony, ze ten gosciu zawsze znajdzie "excuse" dla islamistow.
A czy islamscy fanatycy nie jezdza po swiecie i nie zabija ludzi ... nawet setki , tysiace ludzi "na raz". I jakos nikt nie wprowadza podobnych zakazow ... a szkoda. Bo jak to forumowy lewak zauwazyl ... "Zarowno działania ZEA jak i Izraela są głupie, ale nie stosujmy moralności Kalego"
Wlasnie, nie stosujmy moralnosci Kalego i wprowadzmy w UE i USA dokladnie takie samo prawo zakazu wjazdu odnosnie np obywateli Ligi Arabskiej. Bedzie ciekawie.
-
2010/03/09 21:23:14
IZRAEL GROZI CAŁEMU ŚWIATU ZAGŁADĄ NUKLEARNĄ????!!!!!
andrzejbuda.blog.onet.pl/Izrael-grozi-calemu-swiatu-zag,2,ID391430077,n
Tu powyżej pisze wszystko ze szczegółami!!!!!!!!! dobrze udokumentowane!!!!1
-
2010/03/13 00:04:00
Rozumiem, że chodzi tylko o zasady i czujna troska o brak uprzedzeń np. co do osób o "wyglądzie arabskim" jest równie mocno rozwinięta w Gazecie Wyborczej? Pytanie retoryczne.
-
statystycznypl
2011/01/12 14:25:21
A czym się podniecać, przecież Izrael tez wprowadza zakaz wjazdu niektórych obywateli krajów arabskich
-
arkaszka1
2011/01/21 21:56:35
Kiedyś poznawało sie po braku pewnej części najlepszego przyjaciela www.klimatyzacji.wordpress.com teraz to trendy
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email