If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...
Blog > Komentarze do wpisu

Best of Oscar

W oczekiwaniu na tegoroczne Oscary, oto wszystkie filmy, które od początku historii tej nagrody wygrały statuetkę dla najlepszego filmu. Który z tych ponad 80 filmów podoba się wam najbardziej?

niedziela, 07 marca 2010, bartosz.weglarczyk

Polecane wpisy

  • Dla miłośników Hitchcocka

    Wielki reżyser znany był z tego, że musiał się pokazać - choć na sekundę - w każdym swym filmie. Poniżej kapitalny montaż tych cameo:

  • And the Oscar goes to...

    Oto moje typy na niedzielną noc w najważniejszych kategoriach: NAJLEPSZY FILM - Avatar/Hurt Locker NAJLEPSZY AKTOR - Jeff Bridges NAJLEPSZA AKTORKA - Sandra Bul

  • Najmniej. Straszny. Potwór. W historii. Kina

    Oto fragment rosyjskiego horroru POTWORY z 1993 roku. Grupa naukowców bada teren elektrownii nuklearnej, w której doszło do strasznego wypadku. W jego wyniku po

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/03/07 20:50:02
nie umiem wybrać filmu naj,dużo na przestrzeni lat genialnych filmów było.
-
2010/03/07 22:25:18
Ja też nie potrafiłbym :) Skupmy się na tegorocznych Oscarach ;) Moje typy w najważniejszych kategoriach: Film: "Avatar" Reżyseria: "The Hurt Locker" Scenariusz oryginalny: "Inglorious Basterds" Scenariusz adaptowany: "Up in the Air" Montaż: "Precious" Zdjęcia: "The Hurt Locker" Muzyka: "Up". Może się wydawać dziwne, że uznałem "Avatar" za najlepszy film roku, choć w pozostałych najważniejszych kategoriach (reżyseria, scenariusz) wybrałem inne filmy. Film Camerona jest przełomowy, wprawdzie głównie pod względem technicznym, ale jednak. I po prostu robi piorunujące wrażenie. "The Hurt Locker" imponuje precyzją, ale nie mówi o wojnie nowym językiem. Stąd taki wybór.
-
2010/03/07 22:40:29
Wybór faktycznie trudny, w oderwaniu od tzw. sztuki filmowej (rzecz do oceny raczej dla specjalistów) widać chyba że wygrywają filmy bazujące na (ak to sie mowi/pisze tak zwanej magii kina, czyli filmy przez publikę nie tylke oglądane co przeżywane.
Osobie ktora woli siedziec i smiecic w kinie popcornem i obserwowac wszystko z przekora i z dystansu nie jest latwo powiedziec czy oceniajac pod tym kątem więcej wrażeń cała publika ale rozpatrywana z osobna jako przeżywająca emocje jednostki wyniosła z radości zwycięstwa czy bólu rozstania .Ale to że ludzie lubili się przeglądać przez lata własnym emocjom przez lustra tych nie innych filmów myślę dobrze wskazuje kim byli i czego pragneli.
Lista Oscarowych filmów, taki zapis nie rozwoju sztuki filmowej a ludzkich marzeń ?
pzdr,weirdo13
-
2010/03/08 09:43:23
lata 70te i 80te rządzą jak dla mnie. Stosunkowo słabo wypada nasza dekada
-
katasia_k
2010/03/08 11:27:56
I po oscarach - najbardziej szkoda mi "Bękartów wojny" i francuskiego "Proroka". Niby oba filmy wybitnie nieoskarowe, a jednak miałam nadzieję, że zostaną docenione.
-
2010/03/08 19:56:11
Ze wszystkich którzy otrzymali tegorocznego Oscara najbardziej zasłużył na te nagrodę Christopher Waltz. Jego rola w filmie Tarantino była jedna z najlepszych jakie widziałem w życiu. Żadne tam "avatary" i "sandry buloki"- tylko on jeden pokazał najwyższa klasę. Pozdrawiam
-
2010/03/14 07:54:15
Lot na kukułczym gniazdem był jednym z najbardziej wymownych filmów. Crash był dobry. Mojego ulubionego filmu jednak nie ma: MATRIX, może być i cała trylogia. O wiele bardziej ekscytujące jest przyznanie nagrody Nobla ostatnio, aniżeli Oscary.
-
w-domu
2011/02/04 16:45:45
Jak dla mnie Pluto, Lot nad kukułczym gniazdem, klimatyzacja warszawa Gladiator, Awatar
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email