If you can fill the unforgiving minute with sixty seconds worth of distance run...
Blog > Komentarze do wpisu

Czy Chińczycy naprawdę wyszli w kosmos?

Obejrzyjcie sami. Ja nie jestem w stanie stwierdzić, na ile jest to wiarygodne. Ale może wśród czytelników Endgame jest ktoś, kto się na tym zna...

sobota, 25 kwietnia 2009, bartosz.weglarczyk

Polecane wpisy

  • Bayer Full w obronie chińskiego Muru

    W sobotę w ”Dzień Dobry TVN” odwiedził nas m.in. Sławomir Swierzyński, lider najlepiej znanego zespołu disco polo Bayer Full. I opowiadał o wielkiej

  • Chińczycy ocenzurowali Obamę

    No Orwell by nie uwierzył. W czasie transmisji na żywo z mowy inauguracyjnej Obamy chińska telewizja przerwała transmisję, bo Obama zaczął mówić o dyktaturze i

  • Gdzie oddychać w Pekinie

    Władze Pekinu umieściły w internecie ciekawą interaktywną mapę zanieczyszczenia powietrza w stolicy Chin. Można na niej sprawdzić, które ulice i dzielnice Pekin

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/25 04:24:45
A nie prościej spytać Amerykanów czy Rosjan - czy zaprzeczają ?

Po drugie na otwarciu igrzysk stworzyli ładne efekty specjalne nikt się nie skapnął , a tu latają takie "oczywiste" dowody. Ten filmik jest chyba z [debilnej] serii: przeciąg na Księżycu, bomba w Rotundzie i super rakieta w Pentagonie
-
2009/04/25 09:36:07
Nie odniose sie bezposrednio do filmiku, ale sa bardzo silne wskazowki, ze to glupota. Po pierwsze, honecker32 ma racje. Ja od siebie dodam, ze nikt z jakas sensowna reputacja nie podchwycil tematu. Podejrzliwe jest to, ze filmik jest tak bardzo ewidentnie anty-chinski. Pisanie "fake" z wielkich liter aby przypadkiem widzowie na pewno zrozumieli powinno skreslac wiarygodnosc na miejscu. A no tak, i oczywiscie... to, ze ktos spreparowal metryke gimnastyczek jest DOWODEM na to, ze Chinczycy nie polecieli w kosmos. Co za radosny leap of logic!
-
2009/04/25 11:12:53
@phoca.pospolita
to, ze ktos spreparowal metryke gimnastyczek jest DOWODEM na to, ze Chinczycy nie polecieli w kosmos. Co za radosny leap of logic!

Choć o filmiku powiedzieć nic nie mogę, to pragnąłbym zauważyć, że powyższe zdanie nie jest dowodem na to, że chińczycy nie polecieli w kosmos, lecz na to, że chińczycy są gotowi oszukiwać społeczność międzynarodową i własne społeczeństwo w celach propagandowych. Zaufania to do nich nie budzi, choć, oczywiście, nie przesądza to o tym, czy polecieli też, czy nie.
-
2009/04/25 12:39:40
@janekdokwadratu: Zaufania to do nich nie budzi, choć, oczywiście, nie przesądza to o tym, czy polecieli też, czy nie.

Dokladnie. Jestem daleki od wiary w to co mowi chinska propaganda i pewnie w wielu, bardziej kluczowych, kwestiach klamia. Nie ma to jednak nic wspolnego z tym czy polecieli, a wszystko wskazuje, ze tak. I im gratuluje tego wyczynu. Lepsze to niz ladowanie kasy w zbrojenia.
-
2009/04/25 13:09:29
@phoca.pospolita

Ależ Chińczycy ładują znacznie większą kasę w zbrojenia, niż w "podbój kosmosu". Zresztą "podbój kosmosu" też może służyć celom militarnym - choćby uboczni e(rozwój rakiet).
-
2009/04/25 15:10:27
Prosze zobaczyć jakie zabawki polecają dzieciom na stronie
www.giantmicrobes.pl/katalog/zakazne/pryszcz?a_aid=79d07454&a_bid=9c3fc3eb

pozdrawiam
-
2009/04/25 15:12:39
zapomniałem dodać,że to www.giantmicrobes.pl/katalog/zakazne/pryszcz?a_aid=79d07454&a_bid=9c3fc3eb nie jest żadna kryptoreklama.Ja bym takich zabawek nie kupił dziecku
-
2009/04/25 19:20:03
Taki sam spiskowy debilizim jak "prawda" o lądowaniu na księżycu. Chinczycy polecieli tam starą sprawdzoną technologią, czyli Sojuzem, więc nie widzę dlaczego mieliby coś kłamać.

Poza tym filmik jest takiej jakości że i ufo by tam można było zobaczyć. A naaaawet jeśli to jest ściema to nie ma znaczenia bo wyjscia w kosmos to juz zadna sensacja.
-
2009/04/25 21:56:26
Spacewalk to pikuś dla takiego kraju jak Chiny. Najtrudniejszy fragment operacji to sam lot na orbitę, a to Chińczycy z sukcesami robią od wielu wielu lat, można to sobie sprawdzić kupując teleskop i czekając aż któryś z ich satelitów będzie przelatywał nad Polską :)

Nie widzę powodu, żeby Chińczycy kłamali i inscenizowali to wszystko. Oczywiście nie można tego wykluczać, ale z drugiej strony "dowody" na filmie są śmieszne. W skrócie:

"Bombelki" to najprawdopodobniej kawałki lodu które skrystalizowały się na skafandrze przy dekompresji, ukruszyły i odleciały w przestrzeń.
Ruchu flagi chyba nie trzeba komentować, proponuję zabrać flagę do wanny i zobaczyć czy faktycznie rusza się w ten sposób w gęstym środowisku.
"They never free float like in USA or Russian space walks" - bzdura. Takie są procedury bezpieczeństwa. W historii podboju kosmosu tylko trzy razy zdarzyło się, że astronauta wyszedł w przestrzeń nie będąc przymocowanym do pojazdu.
Że pojazd kosmiczny zachowuje stałą pozycję względem ziemi - prawdziwy szok, nie muszę chyba tego komentować. Ta sztuka udała się z tysiącami sztucznych satelitów obecnie na orbicie!
"Clouds don't move that quickly" - tzw. LOL. Nawiasem mówiąc, na zdjęciach NASA kilkanaście sekund później "szybkie chmury" już nie wzbudzają podejrzeń nastoletniego autora tego filmu.
-
2009/04/25 22:34:25
nie no, oczywiście że nie wyszli. Gnębią Tybet, dokonali masakry na Tienanmen, a co gorsza podłozyli głos pod śliczna dziwuszkę na Igrzyskach -na pewno oszukują.
Sa zacofanym krajem w epoce kamienia łupanego i wcale, ale to wcale USA nie muszą się ich niby-mocarstwem przejmować.
to sobie pewnie co wieczór powtarza autor załączonego filmiku.
-
2009/04/28 00:21:58
toonczyk z dużą doza pewności objaśnia co i jak, ale mam wątpliwości co do jego objaśnień. Pisze: "Bombelki" to najprawdopodobniej kawałki lodu które skrystalizowały się na skafandrze przy dekompresji, ukruszyły i odleciały w przestrzeń. Z fizyki klasycznej wiadomo, że w czasie zmniejszania ciśnienia w śluzie następuje odparowanie wody pod zmniejszonym ciśnieniem. Zalodzenie skafandra jest w takim procesie niemożliwe. Drobinka (pęcherzyk?) porusza się ruchem krzywoliniowym, zatem działa nań siła niezrównoważona (może siła wyporu?), a przecież ukruszony kawałek ze skafandra leciałby torem prostoliniowym. Dalej toonczyk stwierdza: "proponuję zabrać flagę do wanny i zobaczyć czy faktycznie rusza się w ten sposób w gęstym środowisku". W warunkach nieważkości elastyczna flaga ma tendencję do zawijania się na drzewcu (siła bezwładności+przymocowanie materiału do drzewca). Tu materiał flagi ma cechy dość sztywnej gumy - efekt jest mocno podejrzany. Wreszcie toonczyk stwierdza z sarkazmem: "Że pojazd kosmiczny zachowuje stałą pozycję względem ziemi - prawdziwy szok, nie muszę chyba tego komentować. Ta sztuka udała się z tysiącami sztucznych satelitów obecnie na orbicie!". No to mamy problem. Stałą pozycję wobec powierzchni Ziemi przyjmują np. satelity telekomunikacyjne. Jest to tzw. orbita geostacjonarna. Problem w tym że promień takiej orbity mieści się w zakresie 36 - 42 tys km podczas gdy promień orbity stacji załogowych jest ok. 100 razy mniejszy (~250 - 400 km). Nie wyrokuję czy Chińczycy wyszli w przestrzeń kosmiczną czy nie. Zamiast emocji sugeruję jedynie stosowanie elementarnych praw fizyki.
wyborcza.pl
Bartosz Węglarczyk

Szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Endgame

↑ Grab this Headline Animator

Subscribe to Endgame by Email